اقتدار کشور، همدلی در انتخابات_ جناب استاد بهمن کشاورز

🌀 اقتدار کشور، همدلی در انتخابات

🔷 اصل ۱۵۶قانون اساسی می‌‌گوید «حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست وهم او انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است، هیچ‌کس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند و یا منافع را در اختیار فرد یا گروهی خاص قرار دهد و ملت این حق خدادادی را از طرقی که در اصول بعد می‌آید اعمال می‌کند.» اگر کسی به مفهوم این اصل توجه کند به این نتیجه خواهد رسید که عدم اعمال این حق خدادادی کفران نعمت الهی وسرپیچی از فرمان خداوند است.

✔️ از این‌رو تا آنجا که امکان مشارکت و دخالت مردم در تعیین سرنوشت کشور وجود دارد، باید در تعیین سرنوشت که یکی از آنها انتخابات است، شرکت کند. رأی مردم نیز یک نعمت بزرگی است که سرنوشت کشور را برای ۴سال تعیین می‌کند، امنیت، وحدت و همدلی مردم نیز یکی دیگر از نعمت‌های بزرگ ما است، برای تأمین امنیت انتخابات نیز باید مشارکت گسترده، آرامش و اخلاق را نهادینه کنیم.

🔹🔷🔵🌀⚫️🌀🔵🔷🔹
@keshavarzbahman

🔷 موضوع انتخاب برای مردم به دو دلیل مهم است :

✔️ یکی اینکه نفس این حق (قول‌هایی که داده شده) باید اجرایی شود و کسی گمان نبرد که آن چیزها در مرور زمان فراموش شده و دولتمران هرکاری بخواهند می‌توانند انجام دهند .

✔️ دوم اینکه این انتخاب باید به نحوی صورت گیرد که فرد یا افراد برگزیده شده در حدی که ذهن و فکر شناخت بشر عادی توانایی دارد بهترین نمونه باشد.

🔹🔷🔵🌀⚫️🌀🔵🔷🔹

🔷 رأی مردم یک نعمت بزرگی است که سرنوشت کشور را برای ۴ سال تعیین می‌کند، امنیت، وحدت و همدلی مردم و ملت نیز یکی دیگر از نعمت‌های بزرگ ما است، برای تأمین امنیت انتخابات نیز باید مشارکت گسترده، آرامش و اخلاق را نهادینه کنیم.

✔️ شرکت نکردن در انتخابات نه فقط بی‌اعتنایی به قانون اساسی و قوانین عادی است، بلکه صرف نظر از مسائل حقوقی، به استناد قانون اساسی مردم (ایرانیان) می‌توانند در مسائل کشورمشارکت داشته باشند.

🔹🔷🔵🌀⚫️🌀🔵🔷🔹

🔷 اگر می‌خواهید کشورمان، اقتدار خودش را در چشم جهانیان -چه دشمن، چه دوست- حفظ کند، باید در انتخابات شرکت کنیم، و حضور در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، اقتدار، ابهت ومصونیت کشور را بالا می‌برد. والله اعلم

🔹روزنامه ایران- ۲۸ اردیبهشت🔹

@keshavarzbahman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.