۵۰ درصد طلاق‌های کشور به دلیل مسایل جنسی است

درصد طلاق‌های کشور به دلیل مسایل جنسی است
مدت زمان به طول انجامیدن آغاز اختلاف تا انجام طلاق توافقی در طی سه سال گذشته از پنج سال به سه سال رسیده است و این آمار نگران‌کننده‌ای است

دکتر احمد برجعلی ـ استاد دانشگاه علامه طباطبایی ـ در مراسم افتتاح نخستین سامانه ملی آموزش الکترونیکی ازدواج جوانان در سخنانی با اشاره به سیر صعودی آمار طلاق پس از سال ۸۵ در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر میانگین طلاق در کشور ۳/۳۳ درصد و این رقم در تهران ۳/۲۲ درصد است و این آمار به جز رقم طلاق عاطفی در کشور است.

وی ادامه داد: بسیاری از محققان معتقدند میزان طلاق عاطفی دو برابر طلاق‌های ثبت شده است و این یعنی میزان طلاق عاطفی در کشور پس از سال ۸۵ بیش از ۵۰ درصد است.

به گزارش ایسنا، استاد دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به این که در ۹ ماهه نخست امسال ۹۳ هزار طلاق در کشور رخ داده است، این رقم را در مدت مشابه سال گذشته ۸۱ هزار طلاق عنوان کرد و یادآور شد: مدت زمان به طول انجامیدن آغاز اختلاف تا انجام طلاق توافقی در طی سه سال گذشته از پنج سال به سه سال رسیده است و این آمار نگران‌کننده‌ای است.

وی با اشاره به اظهارات رییس انجمن علمی مددکاران ایران مبنی بر زیر سوال بردن ضرورت ارائه آموزش قبل از ازدواج به جوانان و تلقی دخالت در امور شخصی جوانان از این امر، خاطر نشان کرد: ما به دنبال مهارت‌آموزی به جوانان هستیم و این امری نیست که بتوان با نگاه سیاسی آن را زیر سوال برد.

برجعلی امر آموزش را در پیشگیری از افزایش طلاق موثر توصیف و تصریح کرد: ۵۰ درصد طلاق‌های کشور به دلیل مسایل جنسی است و این امر ضرورت ارائه آموزش قبل از ازدواج را نشان می‌دهد.

این استاد دانشگاه علامه طباطبایی درباره اظهارات برخی از کارشناسان مبنی بر ضرورت تابوشکنی طلاق، بیان کرد: طلاق یک تابو و ضدارزش است و نباید به دنبال از بین رفتن قبح آن باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.