پرونده عنکبوت ۱ و ۲ کلید خورد/ صحبت‌های تکان دهنده خانم پشیمان شده پروژه مدلینگ

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، دادستان تهران در نشست مشترک با قضات دادسرای جرایم رایانه‌ای با اشاره به اینکه تمرکز دشمنان غربی در فضای مجازی است و سرمایه گذاری سنگینی با جاذبه های جنسی و مالی کرده اند، گفت:افزایش چشمگیر آمار جرایم  را در حوزه فضای مجازی شاهد بوده‌ایم که یکی از این جرایم شکستن حریم خصوصی افراد است.
جعفری دولت آبادی با بیان اینکه گزارش‌های ارائه شده از سوی مراجع رسمی از افزایش آمار جرائم در حوزه فضای مجازی خبر می‌دهد، گفت: آماری که امروز در وزارت کشور قرائت شد نشان می‌دهد که این آمار در سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: دادسرای تهران آمادگی دارد حمایت قضایی تامه ای را  در مقابله با این موارد به عمل آورد‎.
وی افزود: پیش از این نیز تذکراتی را داده بودم به ویژه در زمان قتل ستایش بار دیگر به تمامی رسانه های فعال در فضای مجازی مواردی را تذکر می دهم که  ازجمله این موارد  نفی و ضدیت با قانون اساسی و ارکان مهم نظام، نفی یا ضدیت با اسلامیت جمهوری اسلامی، تحریف و تخریب ارزشهای انقلاب اسلامی، تقویت و ترویج گروهک های ضد نظام، القای بدبینی نسبت به کارامدی نظام اسلامی، انتشار اخبار محرمانه و طبقه بندی شده در رسانه، ترویج وابستگی به بیگانگان، ترویج قومیت گرایی در کشور،تحریف و ایجاد اختلاف در بین مردم و تضعیف نهادهای رسمی نظام است.
وی با اشاره به تهدیدها و آسیب‌های فضای مجازی افزود: شکستن حریم خصوصی، ریختن آبرو و انتشار عکس‌های محرمانه افراد، انتشار مطالب خلاف واقع و مبتنی بر جاذبه جنسی برای جذب مخاطب، انتشار مطالبی برخلاف موازین اسلامی و دینی و … از جمله آسیب‌های فضای مجازی است.
جعفری دولت آبادی یادآور شد: امروزه در فضای مجازی شاهد افزایش چشمگیر و یا حتی توسعه و ترویج شبکه‌های مبتذل، مستهجن که خطر جدی برای خانواده‌هاست هستیم.
دادستان تهران اظهار داشت:در ارتباط با مدلینگ کارهای خوبی در دادسرای جرایم رایانه ای انجام شد که می توان به پرونده مهم عنکوبت  ۱و ۲  اشاره کرد .
وی ادامه داد: در همین راستا با ۵۰ آرایشگاه،‌ ۵۰ مزون و ۵۰ آتلیه عکاسی تحت شاخه اطلاعاتی و قضایی برخورد شد .
جعفری دولت آبادی اذعان داشت: همچنین در همین زمینه دستگیری های خوبی انجام و صفحات زیادی بسته شد.
دادستان تهران تاکید کرد: امروز ما می توانیم ادعا کنیم حداقل ضرباتی به صفحات مختلف مجازی وارد شده که به راحتی نمی توانند کار خود را انجام دهند .

به گفته دولت آبادی، اشراف اطلاعاتی مطلوبی که در اینستاگرام و فیسبوک و .. وجود دارد باعث شده که  خانواده ها متوجه شوند نهادهای نظارتی مراقبت خوبی در این حوزه ها دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.